Reklam

MHP Tuzla Kızılay'a kan Rüzgar'a kök hücre bağışında bulundu

MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer ve yönetimi 7 yaşındaki Hakan Rüzgar Karakaya'ya kök hücre bağışında bulunup Kızılay'a kan bağışı yaptı. Tuzla Ülkü Ocakları Başkanı Burhan Bektaş ve ocak mensupları Rüzgar için seferber oldu.

MHP Tuzla Kızılay'a kan Rüzgar'a kök hücre bağışında bulundu
09 Nisan 2021 - 22:22 - Güncelleme: 10 Nisan 2021 - 00:59
Siyasi faliyetlerinin yanında sosyal ve kültürel çalışmalara da ağırlık veren MHP Tuzla İlçe Teşkilatı Erdem Doğruer başkanlığında güzel çalışmalara imza atıyor. MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer ve yönetimi 7 yaşındaki Hakan Rüzgar Karakaya için Tuzla Viaport Marina'da kurulan Kızılay Çadırında teşkilat üyeleri ile birlikte kan bağışında bulundu.

BÜTÜN HALKIMIZ KÖK HÜCRE BAĞIŞI YAPMALI

Doğruer, kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada, '' Kan, üretilemeyen bir dokudur. Şu anda da tek kaynağı sağlıklı bağışçılardır. Her gün binlerce insan kan kaybından dolayı hayatını kaybetmektedir. Bütün halkımızdan kök hücre bağışcısı olmalarını bekliyoruz' dedi.SESİMİZE KULAN VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ

Tuzla Ülkü Ocakları Başkanı Burhan Bektaş'da '' Halkımızı ve ocaktaki arkadaşlarımızı kan  ve kök hücre konusunda bilinçlendiriyoruz. Siyasi çalışmalarımızın yanında toplumsal ve kültürel çalışmalarımız da artarak devam edecek. Sesimize kulak vererek, kan ve kök hücre bağışında bulunan herkese teşekkür ediyorum'' dedi.


TEK ÇÖZÜM İLİK TEDAVİSİ

Hakan Rüzgar Karakaya'nın annesi Arzu Karakaya'da çocuklarının iyileşmesinin tek yolunun ilik tedavisi olduğunu söyledi. Karakaya sözlerine şöyle devam etti; '' Oğlum 7 yaşında ve Tuzla'da yaşıyor. Biz bir buçuk yıldır lösemi tedavisi görüyoruz. En son 3 ay önce tekrarladı hastalığımız. Bu hastalıktan kurtulmanın tek yolu ilik tedavisi olmak. Tek çözüm ilik bankasından uygun donör bulmak. Biz de çaresizlik içinde ne yapacağımızı düşünürken Kızılay ile bağlantıya geçtik. Kampanyayı Tuzla'da başlattık ve genişlettik. 

10 DAKİKANIZI AYIRIP BİR HAYAT KURTARABİLİRSİNİZ

Kök hücre bağışı konusunda talep çok fazla oldu, gelen herkese de anlattık. İnsanlar kök hücre konusunda çok bilinçsiz ama bizler anlattıkça aslında ne kadar kolay olduğunu anladılar. Kızılay'da bunu üst üste yapınca kan bağışı ve kök hücre bağışı arttı. Hastanelerde yüzlerce çocuk donör bekliyor. Eşleşme oranları çok düşük olduğu için ne kadar çok bağışçıya ulaşırsanız oran okadar çok artıyor. Bizim halkımızdan talebimiz herkes 10 dakikasını ayırıp donör bekleyen çocuklarımız için kök hücre bağışında bulunup bir hayat kurtarabilirler.''

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum